Wpływ nikotyny na zdolność do uzyskania erekcji

Posted by

Palenie papierosów jest niestety bardzo szkodliwym dla naszego zdrowia nałogiem. Drenuje także kieszeń. Wszyscy palacze wiedzą, że w czasie palenia do płuc trafiają substancje smoliste oraz inne trujące związki chemiczne, ale niewielu już wie, co dzieje się później. Płuca to bezpośrednią brama do krwiobiegu człowieka, więc wszystkie toksyczne substancje wędrują z krwią po całym organizmie i osądzają się w bardzo różnych miejscach. Stąd wpływ palenia papierosów na rozwój bardzo rożnych rodzajów raka. Ryzyko zdrowotne przemawia do coraz większej grupy palaczy, ale liczba osób sięgających po papierosy nie maleje. Spowodowane jest to między innymi stereotypem łączącym palenie papierosów z męskością.

Rzeczywistość jest jednak znacznie bardziej prozaiczna.

Panwie powinni zdawać sobie sprawę z tego, że palenie odbija się bardzo mocno na układzie sercowo-naczyniowym, który jest w ogromnej mierze odpowiedzialny za zdolność do uzyskania erekcji. Papierosy są czynnikiem rozwoju miażdżycy, poważnej choroby, której jednym z objawów jest znaczne utrudnienie uzyskania zwodu oraz pogorszenie się jego jakości. Problemy zdrowotne przekładają się nawet na ograniczenie popędu seksualnego.

Niemal wszyscy palacze z biegiem czasu doświadczają różnych zaburzeń erekcji. Mogą one mijać po pewnym czasie od porzucenia nałogu, ale w wielu przypadkach powstałe w wyniku palenia choroby pozostają z palaczem już przez całe życie j jakość jego wzwodu już zawsze będzie niezadowalająca, jeśli nie będzie się on wspomagał różnymi suplementami na potencję takimi jak Vigrax, których bez papierosów by nigdy nie potrzebował.

Źródło zdjęcia:
https://www.instagram.com/famfamfamfamfamfamfam/