Parę faktów o kreatynie

Posted by

Jeśli poprosimy kogokolwiek o wymienienie suplementów diety, to z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć, że większość osób wymieni kreatynę. Kreatyna jest jednym z najpopularniejszych suplementów diety na świecie, stosowanym zarówno przez zawodowych sportowców, jak i amatorów chcących po prostu mieć atrakcyjną sylwetkę.
Co stoi za jej popularnością? Dla wielu osób bardzo ważny jest fakt, że jest ona wiarygodna i bezpieczna, jako że wielokrotnie została przebadana przez ekspertów.

Kreatyna wykazuje właściwości anaboliczne i pozytywnie wpływa na budowę masy mięśni oraz siły. Kreatyna magazynuje duże ilości energii w mięśniach, która następnie bardzo łatwo jest uwalniana podczas wysiłku. Jeżeli chodzi o budowę, to kreatyna stanowi związek organiczny składający się z fragmentów białek i w 95% mieści się w tkance mięśniowej.

Kreatyna pomaga produkować energię (ATP), co sprzyja większej efektywności mięśni. Podczas wysiłku jesteśmy w stanie znieść większe obciążenia, jako że zwiększa się nasza wytrzymałość oraz siła. Dodatkowo kreatyna pełni ważną funkcję także po samym treningu. Suplement ten bierze udział m.in. w syntezie białek, co wspomaga regenerację naszego organizmu po wysiłku. A nie trzeba nikomu mówić, jak ważną rolę odgrywa właśnie regeneracja.

Bezpieczeństwo i skuteczność – tak krótko można scharakteryzować działanie kreatyny. Skutki uboczne występują bardzo rzadko i nic dziwnego, że suplement ten jest powszechnie stosowany przez przedstawicieli różnych sportów wyczynowych.

Więcej informacji o kreatynie znajdziesz tutaj: http://healthadvices.eu/pl/jaka-kreatyne-wybrac/