15876784_714050532090887_7058084546822012928_n[1]

iPhone 8 z nową obudową z dodatkiem szkła

Posted by

Jakiś czas temu zaczęły pojawiać się plotki, według których iPhone 8 miałby mieć szklaną obudowę. Budziło to wiele różnych opinii, jednak w końcu okazało się, że nie jest to do końca prawdą – nowy sprzęt Apple będzie wykonany ze stali nierdzewnej, tak jak wersja 4 i 4s.

Firma Apple od paru lat wykorzystuje aluminium do produkowania nowych smartfonów, jednak ten sposób nie do końca się sprawdza. Model 6 znany jest z problemów właśnie konstrukcji, która nie jest tak wytrzymała jak poprzednie. Nawet wprowadzenie bardziej odpornego stopu niewiele poprawiło, wciąż obudowy nie są tak solidne jak te ze stali nierdzewnej.

Coś zdecydowanie jest na rzeczy, skoro według plotek w obudowie iPhone’a 8 ma pojawić się szkło. Podobno wykorzystywana będzie nowa metoda łącząca ramę stalową ze szkłem. Co to da? Otóż firma Capertino będzie miała większe pole manewru w obróbce oraz kształtowaniu wyglądu obudowy, a więc i całego urządzenia.

Najnowsze smartfony Apple zostaną po raz pierwszy pokazane we wrześniu. Co nowego? Ponoć urządzenia nie będą miały już przycisku Home – zamiast niego pojawi się technologia 3D Touch, a także czytnik odcisków palców działający w ekranie. iPhone będzie miał wyświetlacz OLED otoczony niewielkimi ramkami.

Czy iPhone 8 to kolejny sukces firmy Apple?

Według analityków rzeczywiście iPhone 8 ma sporą szansę na osiągnięcie sukcesu. Mający pojawić się we wrześniu smartfon może stać się najlepiej sprzedającym się urządzeniem tego typu od Apple. Prognozuje się, że może wygrać nawet z najlepszym jak do tej pory iPhonem 6.

Do premiery jeszcze sporo czasu, ale już teraz słyszy się opinie, że to prawdziwy sukces. Pytanie tylko, czy można wierzyć w przewidywania, które często są złudne. Przez kilka miesięcy wiele może zmienić… A co wiadomo na ten moment? Według firmy KGI, nowy iPhone będzie największym hitem roku 2017. Opinię tą opierają na wprowadzeniu nowych funkcji oraz nowoczesnego typu ekranu, który otoczony będzie cienką ramką. Czy sprawi to, że iPhone 8 osiągnie szczyt sprzedawalności? Czas pokaże 

Mimo, że informacje dotyczące iPhone’a 8 są w większości spekulacjami, w drugiej połowie roku 2017 ma osiągnąć sprzedaż 120-150 milionów, co przewyższa wynik poprzednich modeli z serii 6 oraz 6 Plus. Według KGI na ten fakt wpłynie możliwość ładowania bezprzewodowego oraz obniżenie ceny urządzenia, co rzeczywiście brzmi zachęcająco.

Analitycy z serwisu SprawdzonySerwisant.PL twierdzą, że w tym roku pojawi się trzy wersje nowego urządzenia firmy Apple. Ponoć jeden model będzie tańszy od pozostałych. Nie jest to informacja pewna, jednak jeśli rzeczywiście tak się stanie, więcej osób będzie mogło pozwolić sobie na posiadanie najnowszego iPhone’a, a więc sprzedaż może być znacznie większa. Trudno powiedzieć, które doniesienia są prawdziwe. Z innych źródeł możemy dowiedzieć się, że światło dzienne ujrzą dwa modele, ponieważ bardzo wątpliwe, by Apple pokusiło się o wyprodukowanie typowo budżetowej wersji. W przypadku iPhonów, nawet niewielka obniżka ceny będzie korzystna zarówno dla producentów, jak i kupujących.