Czy warto spożywać miód gryczany?

Posted by

Stosowanie miodu gryczanego

Zalecana dzienna dawka miodu gryczanego, to 20 g. Miód gryczany nadaje się do smarowania pieczywa. To świetny dodatek do herbaty, mleka, ciast i potraw.

Właściwości miodu gryczanego

Cechą charakterystyczną miodu gryczanego jest ciemno-brązowy kolor oraz dość intensywny zapach kwiatów gryki. Zdaniem specjalistów od żywienia, miód gryczany w szczególności powinien zagościć w jadłospisie u osób, które borykają się z następującymi schorzeniami: choroby wątroby, zaburzenia układu krążenia, miażdżyca, niedokrwistość oraz niedobór żelaza.

W składzie miodu gryczanego znajduje się rutyna – substancja uszczelniająca naczynia krwionośne. Niektórzy specjaliści od żywienia sugerują, że miód gryczany powinien zagościć w jadłospisie u osób, które borykają się z chorobami wzroku, słuchu oraz mają problemy z pamięcią. Miód gryczany to bogactwo następujących substancji: żelazo, fosfor, potas, bór, sód, mangan, magnez, jod, krzem, cynk, miedź i kobalt. Miód gryczany wspomaga trawienie oraz wykazuje działanie odmładzające. Miód gryczany zmniejsza ryzyko wystąpienia skutków ubocznych po zażywaniu leków.

W sklepie internetowym BioIndygo.pl mogą Państwo znaleźć wiele zdrowych produktów. Mąka jaglana to świetny dodatek do ciast i wypieków. Daktyle bez pestek rekomendowane są dla Pań, które borykają się z przykrymi objawami menopauzy. Proszek BIO moringa dodaje energii!